• 21 CZE 22
    II Międzynarodowa Multidyscyplinarna Konferencja Doktorantów US „MKDUS 2.0”

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do uczestnictwa w Międzynarodowej Multidyscyplinarnej Konferencji MKDUS 2.0, która odbędzie się w dn. 22-24 czerwca 2022 r.

Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród doktorantów pochodzących z Polski, jak i tych zagranicznych. Podczas konferencji prelegenci mieli okazję do podzielenia się różnorodnymi zainteresowaniami, a ich inspirujące wystąpienia były znakomitym wstępem do podjęcia dyskusji.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, a interdyscyplinarny charakter Konferencji umożliwi poszerzenie horyzontów o nowe doświadczenia i pozwoli na nawiązanie kontaktów z osobami reprezentującymi różne dziedziny nauki. To niepowtarzalna okazja do wymiany spostrzeżeń badawczych dla każdego z Was.

Wykład inauguracyjny przedłoży dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US zatytułowany: Współczesne tendencje badań naukowych – interdyscyplinarność wyzwania i dylematy.

Konferencja będzie się składać się z trzech paneli:

• PANEL ZIELONY – 22.06.2022 (środa)
      Dyscypliny naukowe: matematyka, nauki biologiczne, nauki fizyczne, nauki o ziemi i środowisku, nauki o kulturze fizycznej, nauki medyczne.
      Dodatkowa dyscyplina naukowa: nauki socjologiczne.
    • PANEL CZERWONY – 23.06.2022 (czwartek)
      Dyscypliny naukowe: filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki teologiczne, pedagogika.
      Temat przewodni panelu: Kto Ty jesteś? Interdyscyplinarne ujęcie tożsamości.
    • PANEL FIOLETOWY – 24.06.2022 (piątek)
      Dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o polityce i administracji, nauki prawne, psychologia.

Konferencja odbędzie się online poprzez platformę MS Teams. W celu wysłuchania referatów należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:

Zachęcamy do udziału.