• 26 MAR 24
    II Ogólnopolska Konferencja Szkół Doktorskich z udziałem Szkoły Doktorskiej US

Informujemy, że Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego była współorganizatorem (razem z Szkołą Doktorską Politechniki Warszawskiej, Szkołą Doktorską Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego, Szkołą Doktorską Politechniki Wrocławskiej) II Ogólnopolskiej Konferencji Szkół Doktorskich, która odbyła się w dniach 21 – 22 marca 2024.

W konferencji uczestniczyło ponad 130 przedstawicieli z 70 szkół doktorskich z całej Polski. Wśród prelegentów był. m.in. dr hab. Pan Maciej Gdula – podsekretarz stanu w MNiSW, Pan Tomasz Piotrowski – z-ca Dyrektora Departamentu Nauki MNiSW, Pan Dawid Kostecki – Dyrektor NAWA, Michał Klimczak – Przewodniczący KRD, a także dr hab. Jarosław Korpysa, prof. US – Dyrektor Szkoły Doktorskiej US.

W trakcie dyskusji w szczególności omówiono zagadnienia dotyczące ewaluacji szkół doktorskich, efektywności kształcenia oraz współpracy dyrektorów i dziekanów szkół z samorządem doktorantów. Kolejne spotkanie już za rok.

Więcej informacji na stronie: gov.pl