• 13 MAJA 21
    III Akademickie Dni Integracji – Wrocław 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej: Akademickie Dni Integracji – Wrocław 2021, która rozpoczyna się 20 maja br.

Spotkanie w formie online odbędzie się w dniach 20-21 maja 2021 od godz. 9:00 do 14:45, a tematem przewodnim będzie „Niepełnosprawność w życiu publicznym, od otwartości do dostępności”.

Konferencja została podzielona na sześć sesji tematycznych. W programie poszczególnych sesji m.in.:

• projektowanie i technologie otwarte na osoby z różnymi potrzebami,
    • aktywność  fizyczna w życiu Osób z Niepełnosprawnościami,
    • wpływ pandemii na społeczność akademicką w aspektach psychologicznych oraz społecznych,
    • wybrane aspekty funkcjonowania Osób z Niepełnosprawnością jak ewakuacja, nauczanie języków obcych, komunikacja czy radzenie sobie ze stresem.

Konferencję zakończy panel Pełnomocników Rektorów ds. Studentów z Niepełnosprawnością zrzeszonych w Radzie Ekspertów ds. Kształcenia Osób z Niepełnosprawnościami. Opowiedzą o tym jak pandemia zmieniła formy udzielanego wsparcia i jak wpłynęła na funkcjonowanie BONów oraz samych Pełnomocników.