może tu
  • 07 GRU 21
  Inauguracja działalności NiUS Radia

  Inauguracja działalności NiUS Radia

  6 grudnia 2021 roku, w Mikołajki, oficjalnie zainaugurowaliśmy działalność NiUS Radia – rozgłośni Uniwersytetu Szczecińskiego. Jego integralnym elementem jest nowoczesny, profesjonalny i skoncentrowany na życiu Uczelni portal www.niusradio.pl. To zarazem pierwsze duże przedsięwzięcie Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US.

   

   „To prezent od Uniwersytetu Szczecińskiego dla całej społeczności uniwersytetu, ale i dla mieszkańców naszego miasta, naszego regionu, wszystkich, którzy będą tego radia słuchać, bo będą mogli lepiej poznać uniwersytet, zobaczyć, do czego dążymy” – mówił podczas inauguracji rozgłośni prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

   

  Jak dodawał prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, nowe radio ma łączyć, komunikować i opowiadać o tym, jaki jest Uniwersytet Szczeciński.

  „Chcemy być obecni w Państwa domach, w państwa wyobraźni i w państwa myślach. Uniwersytet Szczeciński jest uczelnią otwartą, przyjazną i nowoczesną, i takie też ma być nasze radio”. 

   

  Dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji przypominała, że społeczeństwo akademickie to suma naszych osobowości.

  „Każdy z nas ma swoje zainteresowania, każdy ma swój dorobek, swoją przeszłość, swoją historię i wspaniale jest czasami usłyszeć, że jest ktoś inny, kto podziela nasze pasje. Zachęcam do współpracy z NiUS Radiem, ponieważ zawsze podkreślam, że najwięcej dla pracownika Uczelni może zrobić inny pracownik”.

   

  Z serdecznym apelem do studentów i z zachętą do współpracy z rozgłośnią wystąpiła dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich:

  „Macie narzędzie, które pozwoli wam rozwijać pasje i marzenia. Możecie zapraszać osoby, które was inspirują, mówić o tych, którzy są dla was ciekawi, a przede wszystkim mówić o sobie i pokazywać tematy, które was nurtują”.

   

   

  Dr Konrad Wojtyła – pełnomocnik Rektora ds. utworzenia i zarządzania Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności przekonywał, że stworzenie i uruchomienie NiUS Radia to sukces całej społeczności Uniwersytetu Szczecińskiego. „Piszemy dziś nowy rozdział historii naszej Uczelni. Olbrzymie zainteresowanie, z jakim spotkała się ta inicjatywa, to dowód, że rozgłośnia jest niezwykle potrzebna i ma do odegrania istotną rolę. Obiecuję, że tak się stanie!”.

   

  Na portalu www.niusradio.pl znajdziecie już 70 informacji prasowych, 200 fotografii, 20 podcastów, 10 audycji autorskich, kilkanaście serwisów informacyjnych, wywiady, felietony i recenzje. Audycje na żywo będą prowadzano w blokach od godz. 8.00-10.00 i od 14.00-16.00.

   

  Zachęcamy  do obejrzenia relacji z wydarzenia