• 27 WRZ 22
    Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Rektor oraz Senat Uniwersytetu Szczecińskiego mają zaszczyt zaprosić na inaugurację roku akademickiego 2022/2023, która odbędzie się w piątek 30 września, o godzinie 10:00 w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79.

W programie uroczystości:

• Hymn Rzeczypospolitej Polskiej,
    • Przemówienie inauguracyjne prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego,Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego,
    • Wystąpienia okolicznościowe,
    • Wręczenie wyróżnień za osiągnięcia naukowe i sportowe,
    • Immatrykulacja,
    • Ślubowanie doktorantów,
    • Pieśń Gaudeamus Igitur,
    • Wystąpienie przewodniczącego Samorządu Studenckiego US,
    • Wystąpienie przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów US,
    • Medale i odznaczenia państwowe,
    • Wykład inauguracyjny dra hab. Macieja Kowalewskiego, prof. US, pt. „Miasto: obietnica i przestroga”,
    • Pieśń Gaude Mater Polonia.

Jednocześnie informujemy, że przebieg wydarzenia oraz wizerunek osób w nim uczestniczących będą utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk w celach informacyjnych i promocyjnych Uczelni. Uwieczniony wizerunek stanowić będzie szczegół całości wydarzenia i nie ma on na celu przedstawienia konkretnej osoby.

Uniwersytet Szczeciński jest uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą. Jeśli mają Państwo jakieś szczególne potrzeby, proszę nas o tym poinformować mailowo na adres inauguracja@usz.edu.pl – postaramy się wdrożyć odpowiednie rozwiązania podczas inauguracji.