• 13 MAJA 21
    Instytut Historyczny zaprasza kandydatów na Dzień Otwarty

Jeżeli zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać lub też jesteś pewny swojego wyboru, ale potrzebujesz więcej informacji o wymarzonym kierunku – skorzystaj z zaproszenia i weź udział w Dniu Otwartym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wszystkich miłośników historii, marzących o studiowaniu archeologii, pasjonatów wojskowości czy stosunków międzynarodowych, zapraszamy w wirtualne mury Instytutu Historycznego na szereg interesujących spotkań.

Wydarzenie odbędzie się 22 maja 2021 r. (sobota) w godz. 10.00-13.00 i będzie miało formę online. Maturzyści i wszyscy zainteresowani studiowaniem będą mogli wziąć udział w aż 6 spotkaniach poświęconych poszczególnym kierunkom prowadzonym przez Instytut:

• 10.00-10.30 archeologia
    • 10.30-11.00 historia
    • 11.00-11.30 media i cywilizacja
    • 11.30-12.00 stosunki międzynarodowe
    • 12.00-12.30 studia nad wojną i wojskowością
    • 12.30-13.00 menedżer dziedzictwa kulturowego.

Spotkania odbędą się w oddzielnych zespołach na MS Teams. Aby wziąć udział wystarczy wejść na stronę his.usz.edu.pl oraz kliknąć link przy wybranym kierunku.

Na odwiedzających będą czekali wykładowcy i studenci, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące rekrutacji oraz opowiedzą jakie możliwości daje studiowanie poszczególnych kierunków. Przybliżą oni również meandry życia studenckiego, m.in. pracę w kołach naukowych i projektach, a także opowiedzą o wymianie międzynarodowej, stażach i stypendiach. Sobotnie spotkanie będzie świetną okazją, by bez wychodzenia z domu, wybrać się na wirtualną wycieczkę po instytucie i lepiej poznać miejsce swoich przyszłych studiów.

Organizatorzy przygotowali również wariant dla dociekliwych: na każde pytanie przesłane na adres: dyrektor.his@usz.edu.pl zagwarantują odpowiedź w trakcie spotkania.

Serdecznie zapraszamy!