• 13 MAJA 22
    Instytut Pedagogiki US zaprasza na międzynarodową konferencję naukową

Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej: Uniwersytet na rubieżach, która odbędzie się w Międzyzdrojach w hotelu Wolin, w dniach 19-22 maja 2022.

Interesuje nas uniwersytet na rubieżach jako unikalny podmiot, istotny aktor i „change maker” na poziomie regionalnym, krajowym czy międzynarodowym. W debacie konferencyjnej uwzględnimy trzy wymiary związane z funkcjonowaniem uniwersytetu. Pierwszy dotyczy wytwarzania i upowszechnienia multidyscyplinarnej wiedzy, możliwych jej aplikacji, szczególnie w edukacji, z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności nauki. Drugi wymiar dotyczy człowieka i jego potrzeb edukacyjnych, intelektualnych, egzystencjalnych, społecznych, realizowanych we współdziałaniu opartym na zaufaniu, w kierunku budowania wspólnoty. Trzeci wymiar wiąże się z oddziaływaniem na środowisko na zasadach zrównoważonego rozwoju – podają Organizatorzy konferencji.

Konferencja jest dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała Nauka”.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej konferencji.