• 05 MAR 21
    Jubileusz 95 urodzin prof. Kazimierza Sawickiego

W związku z jubileuszem 95 urodzin  prof. Kazimierza Sawickiego, doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego, Pan Rektor, w imieniu Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, całej społeczności akademickiej oraz własnym, wystosował życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Szanowny Panie Profesorze,

w imieniu  Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, całej społeczności akademickiej oraz własnym, z okazji jubileuszu 95 urodzin, proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wielu lat w zdrowiu i pomyślności. Życzymy Panu Profesorowi sił do wszelkich aktywności oraz wielkiej satysfakcji z dokonań, dzięki którym trwale wpisał się Pan w historię naszej Uczelni oraz rachunkowości w Polsce.

Jubileusz to ważny czas w życiu każdego człowieka, etap podsumowań i refleksji. To czas życiowego bilansu i sukcesów – tych wielkich i tych całkiem małych. Panie Profesorze gdy patrzymy wstecz na pańską drogę życiową, widzimy drogę wybitnego polskiego naukowca. Pański dorobek naukowy to setki publikacji z zakresu rachunkowości finansowej, analizy kosztów oraz polityki bilansowej. Natomiast połączenie roli praktyka i dydaktyka, zaowocowało kolejnymi pokoleniami naukowców oraz rzeszą, dobrze przygotowanych do zawodu, studentów. Jednak społeczności akademickiej dał Pan Profesor coś więcej niż osiągnięcia, publikacje czy tytuł doktora honoris causa, dał Pan przykład solidnej pracy naukowej, dydaktycznej i wychowawczej.

Niech mi będzie wolno jeszcze raz w imieniu wszystkich pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego oraz  swoim własnym napisać – dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.

z wyrazami szacunku

prof. dr hab. Waldemar Tarczyński