• 30 SIE 23
    Już za tydzień Szczeciński Salonu Maturzystów Perspektywy 2023

Przypominamy, że w dniach 6-7 września br. Uniwersytet Szczeciński będzie gospodarzem Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023.  Przedsięwzięcie jest tradycyjnym punktem startowym kampanii rekrutacyjnych.

Początek roku szkolnego 2023/2024 to czas podejmowania przez przyszłorocznych maturzystów ważnych decyzji dotyczących ich dalszej kariery. Jakie wybrać przedmioty na maturę? Na jaki zdecydować się kierunek studiów? Na której uczelni studiować? Na te i wiele innych pytań uczniowie znajdą odpowiedź podczas Salonu Maturzystów.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy, organizator Salonów Maturzystów, przygotowała wiele atrakcji. W tym między innymi:

• prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025,
    • informacje o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych,
    • spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych,
    • spotkania ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, ekspertami rynku pracy oraz z edukatorami.

Szczegółowy program SSM dostępny jest na stronie www.salonmaturzystow.pl/szczecin.

Do udziału w Szczecińskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2023 zaprasza dr. hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, prorektor ds. studenckich US: