
Kolejna edycja studiów podyplomowych „Korespondencja w biznesie w języku niemieckim i polskim”
Zapraszamy na kolejną edycję studiów podyplomowych „Korespondencja w biznesie w języku niemieckim i polskim” 2021/2022. Studia przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach międzynarodowych, w tym polsko-niemieckich i niemieckich oraz do egzaminu państwowego „Geprüfte/r Fremdsprachenkorrespondent/in Deutsch” w niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (Industrie- und Handelskammer), honorowanego w Niemczech i uprawniającego do podjęcia pracy w administracji przedsiębiorstw.
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w soboty – zazwyczaj dwa razy w miesiącu. Program obejmuje tłumaczenia tekstów specjalistycznych z języka polskiego na niemiecki oraz z niemieckiego na polski, kształcenie w zakresie prowadzenia korespondencji w biznesie w języku polskim i niemieckim, informacje o systemie gospodarczym Niemiec oraz organizacji przedsiębiorstw.
Wymagania: znajomość języka niemieckiego na poziomie B2/C1 (według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy), ukończone studia pierwszego lub drugiego stopnia.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji – LINK






