• 05 LUT 24
    Kolejny film z cyklu „Nauka mówi”

Zachęcamy do oglądania kolejnego odcinka z cyklu filmów popularyzujących badania naukowe prowadzone w Uniwersytecie Szczecińskim “Nauka Mówi”. Najnowszy film porusza zagadnienia badawcze „Czysta energia oparta na systemach wodorowo-metalowych“.

Głównym celem projektu CleanHME jest opracowanie nowego, czystego, bezpiecznego, kompaktowego i bardzo wydajnego źródła energii opartego na systemach wodór-metal, które mogłoby być przełomem zarówno w zastosowaniach prywatnych, jak i przemysłowych. Nowe źródło energii mogłoby być wykorzystane zarówno jako mały system mobilny, jak i alternatywnie jako samodzielny generator ciepła i energii elektrycznej. W przypadku sukcesu prowadzonych badań proponowane rozwiązania mogą być przełomem dla branży energetycznej i będą mieć ogromne znaczenie dla tzw. technologii bezemisyjnych, przyczyniając się do ochrony klimatu i środowiska naturalnego.

Nauka Mówi to cykl filmów popularyzujących badania i prace naukowe prowadzone w Uniwersytecie Szczecińskim i stanowi element projektu Społeczna Inicjatywa Naukowa Uniwersytetu Szczecińskiego (SINUS).
    Projekt Społeczna Inicjatywa Naukowa Uniwersytetu Szczecińskiego został dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.