• 28 LIS 23
    Konferencja H2Szczecin „Wodór Napędem Regionu”

30 listopada 2023 w hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie odbędzie się druga edycja konferencji naukowo-technicznej H2Szczecin „Wodór Napędem Regionu”. Zaproszenie do udziału wystosował prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pierwsza edycja konferencji okazała się wielkim sukcesem pod kątem zarówno merytorycznym, jak i frekwencyjnym. Kontynuacja jest pokłosiem dużego zainteresowania oraz faktu, że wodór staje się coraz powszechniejszym tematem gospodarczym, który interesuje naukowców, przedsiębiorców i samorządowców.

Cele konferencji:

• Prezentacja zarówno aktualnych dokonań w zakresie rozwiązań wodorowych, jak i potencjału regionalnego we włączeniu się w budowę polskiej i europejskiej gospodarki wodorowej.
    • Identyfikacja i aktywizacja interesariuszy, stworzenie platformy współpracy oraz zachęcenie samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców do włączenia się w proces tworzenia i rozwoju gospodarki wodorowej.
    • Prezentacja dobrych praktyk w zakresie wdrażania gospodarki wodorowej.
    • Budowa świadomości i akceptacji społecznej dla zielonej transformacji, a w tym technologii wodorowych.

Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane od prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej informacji o konferencji na stronie: https://h2szczecin.pl/

Zapraszamy do udziału.