może tu
    • 25 KW. 25
    Konferencja „Kultura pod presją”

    Konferencja „Kultura pod presją”

    5 maja 2025 o godzinie 10:00 w sali symfonicznej odbędzie się konferencja „Kultura pod presją”, podczas której odbędzie się rozmowa o pracy w sektorze kultury i wiążących się z nią wyzwaniach. Na wydarzenie zaprasza Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Szczecinie.

     

    W świecie dynamicznych zmian i coraz większych wymagań w pracy, zagrożenia psychospołeczne stają się poważnym problemem. Wypalenie zawodowe, stres, trema czy mobbing to kwestie, które wpływają na zdrowie psychiczne, jakość życia zawodowego i efektywność pracy.

     

    Konferencja „Kultura pod presją” kierowana jest, przede wszystkim – choć nie tylko – do ludzi szeroko pojmowanego świata sztuki. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 10, zakończenie – ok. godziny 14. Rozmowa o pracy w kulturze odbędzie się w przestrzeni sali symfonicznej filharmonii.

     

    W pierwszej części, piętnastominutowe referaty wygłoszą:

    • Marcin Stanecki, Główny Inspektor Pracy – Inspekcja pracy a mobbing,
    • prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jolanta Kucharska – Mazur, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii – Wypalenie zawodowe,
    • Maciej Litkowski, aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie – Aktor w teatrze – roszczeniowy artysta czy wykończony pracownik?,
    • dr Sylwia Olszewska, psycholog – Jak radzić sobie z grami psychologicznymi w miejscu pracy?,
    • Katarzyna Klimek, aktorka Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, Nie denerwuj się, pogotowie już jedzie!,
    • dr Mikołaj Rylski, adiunkt Wydziału Prawa i Administracji US, Wyrafinowana sztuka mobbingu, czyli dramat w czterech aktach.

     

    W drugiej części zaplanowano panel dyskusyjny, w którym udział wezmą m.in.: Paulina Ratajczak (producentka, prezeska Fundacji Las Sztuki), Maria Szponar (menadżerka kultury, kuratorka wystaw, MTiK w Szczecinie), Magdalena Wilento (zastępca dyrektora Filharmonii w Szczecinie), Piotr Banach (muzyk, kompozytor, producent), Michał Buszewicz (dyrektor Teatru Współczesnego w Szczecinie), Adam Opatowicz (dyrektor Teatru Polskiego w Szczecinie), Marcin Stanecki (Główny Inspektor Pracy), Marek Stelar (pisarz, architekt).

     

    Patronat honorowy: Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin.

    Patronat medialny: TVP3 Szczecin, Radio Szczecin, Kurier Szczeciński, WSzczecinie.pl.

     

    Aby wziąć udział w bezpłatnej konferencji, wystarczy wypełnić FORMULARZ REJESTRACYJNY.

     

    Konferencja Kultura pod presją będzie wyjątkową okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Zapraszamy.

Accessibility Toolbar