• 04 LIP 22
    Konferencja „Nauka i Biznes – Wspólne Wyzwania” i podpisanie umowy

30 czerwca br. w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się VIII edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Nauka i Biznes – Wspólne Wyzwania”, podczas której została podpisana umowa pomiędzy US a  firmą Profi Competence Europe Sp. z o.o.

W trakcie konferencji podjęta została dyskusja o tym jak działać i jakie decyzje podejmować, aby rozwijać się zarówno w biznesie, pracy jak i życiu prywatnym. Podczas sesji poruszony został temat rozwoju Metropolii Szczecińskiej, a Sesja Młodych Przedsiębiorców była okazją do rozmowy o kształtowaniu się biznesowych pomysłów i sposobów ich praktycznej realizacji. Ukoronowaniem wspólnych dyskusji był Panel Dyskusyjny B2B, w którym głos oddany został praktykom, czyli przedsiębiorcom.

Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim reprezentowanym przez prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego – Rektora US, a spółką Profi Competence Europe Sp. z o.o. reprezentowaną przez Panią Sylwię Majewską – Prezes Zarządu.

Porozumienie rozpoczyna stałą współpracę  w zakresie przeprowadzania testów wśród studentów Uniwersytetu Szczecińskiego w formie wielowymiarowego kwestionariusza wykorzystywanego do diagnozy osobowości osób dorosłych w obszarach emocji, samooceny, współpracy, pracy, działania i relacji.

Testy PCT-A studenci będą mogli wykonać bezpłatnie w formie indywidualnego dostępu do platformy https://proficompetence.com,a następnie otrzymają raport z wynikami badań wraz z wnioskami i rekomendacjami.

W spotkaniu udział wzięli dr hab. Jacek Batóg, prof. US-Prorektor ds. Finansów, prof. dr hab. Iga Rudawska- Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów, dr hab. Tomasz Bernat, prof. US z Instytutu Ekonomii i Finansów oraz przedstawiciele Akademickiego Biura Karier.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.