może tu
    • 29 MAR 21
    Konkurs na najlepszą książkę humanistyczną 2020 roku

    Konkurs na najlepszą książkę humanistyczną 2020 roku

    Rozpoczął się nabór do VII edycji Konkursu im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego na wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

     

     

    Kapituła Konkursu już po raz siódmy będzie oceniać najlepsze dzieła humanistyczne. Prace do konkursu mogą zgłaszać uczelnie, jednostki organizacyjne uczelni, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe.

     

    Termin upływa  15 maja 2021 r. Zgłoszenia należy wysyłać w formie tradycyjnej na Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego lub mailowo: nagroda.kotarbinskiego@uni.lodz.pl

     

    Spośród zgłoszeń Kapituła wybierze pięć dzieł nominowanych do Nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone we wrześniu 2021 r. Jedna z prac, uznana przez Kapitułę za najlepszą, otrzyma Nagrodę w wysokości 50 000 zł.

     

    Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Elżbieta Żądzińska, podkreśla wysoki poziom dzieł nadsyłanych corocznie na konkurs. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w finale konkursu znalazła się książka prof. Dariusza Śnieżki „Kompleksja literatury. Studia staropolskie”, wydana przez TAiWPN UNIVERSITAS.

    Więcej informacji o konkursie:

    www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl.

Accessibility Toolbar