• 26 KW. 24
    „Kwiat za Grat” – zbiórka elektrośmieci

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Kwiat za Grat”, która odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00-14:00 na parkingu przy Jasnych Błoniach. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku i organizowane jest przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych.

Akcja ma na celu zbiórkę elektrośmieci, w zamian za które uczestnicy wydarzenia otrzymają sadzonki kwiatów i drzew.

Co zbieramy? Zużyty sprzęt AGD, RTV, baterie, butelki PET i puszki ALU (recomaty 3R). Nie zbieramy żarówek i świetlówek. Każda rodzina otrzyma jedną sadzonkę bez względu na liczbę „gratów” (30 baterii=1 sadzonka) – podają organizatorzy.

„Kwiat za Grat: został objęty patronatem honorowym: Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Wojewody Zachodniopomorskiego, Członka zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza.

Partnerem wydarzenia jest Remondis Szczecin, 3R;
    Sponsorem – Enea operator