• 04 GRU 23
    Listopadowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 30 listopada 2023 r. odbyło się posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, podczas którego miało miejsce m.in. wręczenie listów gratulacyjnych koordynatorom zwycięskich projektów nagrodzonych „Laurami Uniwersyteckimi” oraz medali Komisji Edukacji Narodowej młodym naukowców.

Podczas listopadowego posiedzenia Senatu US  prof. Waldemar Tarczyński- Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego podziękował pracownikom naszej Uczelni za ich pracę, osiągnięcia naukowe oraz przyznanie nagrody i medale, które przyczyniają się do rozwoju i świetności naszej Uczelni.

• Projekty Uniwersytetu Szczecińskiego nominowane do „Laurów Uniwersyteckich” zwyciężyły we wszystkich 7 nominowanych kategoriach:

Projekt Społeczny – Spacerek na Uniwerek
    Koordynator: mgr Magdalena Koziara-Piłatowska – Pełnomocnik Rektora ds. Inicjatyw Proinnowacyjnych US,

Projekt Kulturalny – Szczecin Wita Studentów
    Koordynator: Piotr Zaremba – Przewodniczący Samorządu Studenckiego US,

Uniwersytet Otwarty – Uniwersytecki Zespół Wsparcia i Rozwoju Studentów
    Koordynator: dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US,

Projekt Naukowy – Akademia Umiejętności Prawniczych
    Koordynator: dr Ewa Jędrzejewska – Koordynator Projektu Akademia Umiejętności Prawniczych US,

Projekt Ekologiczny – Zielone Osiedle Akademickie
    Koordynator: Piotr Zaremba – Przewodniczący Samorządu Studenckiego US,

Rozwój Kompetencji Studentów – Personal Branding Week
    Koordynator: mgr Jagoda Jabłońska – Przewodnicząca Komisji ds. Komunikacji Samorządu Studenckiego US,

Media Studenckie – UNIWIZJA
    Koordynator: mgr Beata Mikołajewska-Wieczorek – Z-ca Dyrektora CEMiI ds. Telewizji.

Laury Uniwersyteckie są inicjatywą Forum Uniwersytetów Polskich (FUniP), której jej celem jest docenienie osób oraz instytucji wpierających działania studentów oraz propagujących idee uniwersyteckie.

• Medale Komisji Edukacji Narodowej za działalność oświatową otrzymali:

dr Malwina Bondarewicz,

mgr Radosław Adamski.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to najwyższe odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji i Nauki. O przyznanie medalu wnioskowało Stowarzyszenie Akademickie Cukrowa 8, powołane przy dawnym Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług, które obecnie skupia głównie pracowników Instytutu Zarządzania US.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego:

Foto. Piotr Zieliński