• 22 MAR 24
    Marcowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 21 marca 2024 r. odbyło się posiedzenie Senatu US, podczas którego miało miejsce m.in. wręczenie nominacji profesorskich, powołanie Pełnomocniczki Rektora ds. prostego języka, a także utworzenie Centrum Immunologii Doświadczanej oraz Immunobiologii Chorób Zakaźnych i Nowotworowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Centrum Badań i Międzynarodowej Promocji Języka Polskiego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pani prof. dr hab. Leonarda Mariak (Instytut Językoznawstwa) otrzymała gratulacje od Pana Rektora z okazji nadania tytułu profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo.

Pani prof. dr hab. Beata Kędzia-Klebeko (Instytut Literatury i Nowych Mediów) otrzymała gratulacje od Pana Rektora z okazji nadania tytułu profesora nauk humanistycznych.

Pan dr hab. Tomasz Denkiewicz (Instytut Fizyki) został mianowany na stanowisko profesora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Następnie pani prof. dr hab. Ewa Kołodziejek (Instytut Językoznawstwa) otrzymała nominację do pełnienia funkcji Pełnomocniczki Rektora ds. prostego języka.

Natomiast Pan dr hab. Marek Sawczuk, prof. US (Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej) – otrzymał gratulację z powodu jubileuszu 20- lecia pracy zawodowej.

Podczas Senatu zostało także pozytywnie zaopiniowane utworzenie Centrum Immunologii Doświadczanej oraz Immunobiologii Chorób Zakaźnych i Nowotworowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz powołanie panią dr hab. Paulinę Niedźwiedzką-Rystwej, prof. US na funkcję Dyrektorki jednostki. Pozytywnie zaopiniowane zostało także utworzenie Centrum Badań i Międzynarodowej Promocji Języka Polskiego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz powołanie panią dr hab. Adriannę Seniów, prof. US na funkcję Dyrektorki Centrum.

Ważnym elementem Senatu US była Uchwała w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej kandydatów na rektora Uniwersytetu Szczecińskiego na kadencję 2024-2028. Poparcie członków Senatu otrzymał prof. dr hab. Waldemar Tarczyński.