• 04 MAJA 23
    Medale brydżystów na Akademickich Mistrzostwach Polski

Złote, srebrne i brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym przywieźli z Katowic reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego.

W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Szczeciński zajął drugie miejsce, a w typach uczelni stanął na najwyższym stopniu podium. Wygrała Politechnika Łódzka, trzeci była Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Na całość składały się dwa turnieje – par i teamów. W stawce 90 duetów brązowy medal wywalczyli Wojciech Bondarewicz – Paweł Stężała (srebrny w typach uczelni), a na 9. miejscu sklasyfikowano  dr. hab. Jacka Batoga, prof. US z Marcinem Dziemborem (4. w uniwersytetach).

W konkurencji teamów reprezentanci US również walczyli najwyższe cele. Ostatecznie na 40 drużyn zajęli drugi plac, co zaprocentowało złotem w klasyfikacji łącznej uniwersytetów i srebrem w open.

Skład drużyny US: Wiktoria Pańcyk, Ewa Krok, Bartosz Muszyński, Marcin Dziembor, Robert Lewandowski, Wojciech Bondarewicz oraz dwaj grający opiekunowie sekcji dr hab. Jacek Batóg, prof. US i Paweł Stężała.

Serdecznie gratulujemy.

Oprac. Paweł Stężała