• 05 WRZ 23
    Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Instytutu Fizyki

W dniach 27-31 sierpnia 2023 r. w Szczecinie odbyła się konferencja ICCF25 organizowana przez Uniwersytet Szczeciński. W ramach konferencji naukowcy z całego świata dyskutowali o możliwościach opracowania nowego źródła energii opartego o systemy wodorowo-metalowe.

Swoje prelekcje wygłosili m.in. przedstawicie Tohoku University w Japonii, Lakehead University w Kanadzie, Massachusetts Institute of Technology w USA, NASA oraz USArmy z USA, Istituto Nazionale di Fisica Nucleare we Włoszech, University of Iceland w Islandii, czy Taras Shevchenko National University of Kyiv na Ukrainie. Oprócz udziału naukowców gościliśmy także przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem technik generowania czystej energii. Kolejna konferencja z tej serii odbędzie się w Japonii, na wiosnę 2025 r.

Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką Uniwizję: