• 17 PAŹ 22
    Międzynarodowe sukcesy Doktorantów Szkoły Doktorskiej US

Z radością informujemy, że mgr Puti Sinasari zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszy artykuł naukowy podczas międzynarodowej konferencji naukowej Economics, Management, Finance New Trends and Challenges for Academics and Entrepreneurs, 6-7.10.2022, Zlin. Promotorem Pani mgr Sinansari jest dr hab. Jarosław Korpysa prof. US.

Konferencja była organizowana przez Wydział Zarządzania i Ekonomii na Uniwersytecie Tomas Bata w Zlinie, w ramach projektu pt: „Nowe wyzwania ekonomiczne w postapandemicznej gospodarce krajów grupy V4”. W konferencji wzięli udział mgr Waluyohadi, mgr Xiang Wei Yi, mgr Izabela Osek, mgr Michał Prusinowski.

Ponadto Szkoła Doktorska US we współpracy z Działem Spraw Międzynarodowych US po raz pierwszy zorganizowała w dniach 3-4 października 2022 r. międzynarodowe warsztaty naukowe z młodymi badaczami Mid Sweden University. Celem warsztatów było podniesienie kompetencji doktorantów w zakresie metodologii prowadzenia badań naukowych oraz nawiązanie współpracy na rzecz przyszłych projektów badawczych.