• 07 GRU 23
    Międzynarodowe warsztaty w ramach projektu INSUMOR

W dniach 27-29 listopada 2023r. na Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu INSUMOR – „Rola morfologii podbrzeża i plaży w procesie erozji wybrzeży klifowych” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Warsztaty miały na celu wymianę wzajemnych doświadczeń oraz wiedzy w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi w badaniach strefy brzegowej oraz jakości wód Morza Bałtyckiego.

W spotkaniu uczestniczył zespół badawczy pod kierunkiem dr. Marytnasa Bučas z Marine Research Institute Uniwersytetu w Kłajpedzie (Dr. Diana Vaičiūtė, Dr. Loreta Kelpšaitė-Rimkienė oraz doktoranci Edvinas Tiškus, Jonas Gintauskas), ze strony Uniwersytetu Szczecińskiego kierownik projektu dr hab. Paweł Terefenko, prof. US wraz z dr Natalią Bugajny oraz dr Andrzejem Gizą, a także studenci Szkoły Doktorskiej mgr Jakub Śledziowski oraz mgr Kamran Tanwari.