• 27 MAR 24
    Międzynarodowy Dzień Teatru i nowa współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

To nie przypadek, że właśnie dziś o godz. 13.00, zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim, reprezentowanym przez prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego – Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego a Teatrem Współczesnym w Szczecinie, reprezentowanym przez Mirosława Gawędę – Dyrektora Naczelnego Teatru Współczesnego w Szczecinie

Porozumienie  zostanie podpisane przy udziale:

• dr hab. Jolanty Mazurkiewicz-Sokołowskiej, prof. US – Dyrektorki Instytutu Językoznawstwa;
    • dra hab. Piotra Krupińskiego prof. US – Dyrektora Instytutu Literatury i Nowych Mediów;
    • dra Konrada Wojtyły – Dyrektora Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności.

Współpraca ma na celu propagowanie aktywnego uczestnictwa wspólnoty akademickiej w życiu teatralnym Szczecina, pobudzanie do aktywnego udziału w przedsięwzięciach o charakterze edukacyjnym i kulturotwórczym, rozwijanie wrażliwości artystycznej i świadomego odbioru sztuki oraz wykorzystywanie jej jako instrumentu kształcenia, który będzie służyć wzmacnianiu kompetencji i rozwojowi zawodowemu społeczności akademickiej.

O szczegółach wydarzenia będziemy Państwa informować.