• 12 PAŹ 22
    Młodzi brydżyści ze złotym medalem

W Wądzyniu koło Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym młodzików do lat 15. W imprezie świetnie spisali się członkowie sekcji KU AZS Uniwersytet Szczeciński – Jadwiga Stężała oraz Franciszek Stężała, którzy w głównym 50-rozdaniowym turnieju zdobyli złoty medal z wynikiem 66,25 %.

Po zaciętym finiszu nieznacznie wyprzedzili parę rzeszowsko-warszawską – Dominka Magrysia – Bartłomiej Gala (66,00 %) oraz zawodników z podkrakowskiej Skawiny – Jan Trojak i Kacper Kisielewski (64,32 %).

Warto nadmienić, że 12-letni Franek był najmłodszym uczestnikiem tej rywalizacji, a o tytuły najlepszych w kraju rywalizowało aż 56 par.

12 października rozpoczynają się zajęcia sekcji brydża sportowego na US. Spotkania odbywają się w każdą środę w budynku WEFiZ przy ul. Mickiewicza 64 (pokoje 06 i 07), od godz. 17. Treningi prowadzone przez nauczycieli akademickich mają charakter otwarty, są bezpłatne, a poza nastolatkami oraz studentami, w zajęciach mogą uczestniczyć dorośli oraz seniorzy.

Brydż łączy pokolenia? Tak.