• 06 LIP 22
    Mobilna aplikacja NiUS Radia już dostępna

6 lipca br.  w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się oficjalna inauguracja mobilnej aplikacji NiUS Radia na smartfony. To prezent dla naszych słuchaczy, by również podczas wakacji mogli wygodnie słuchać rozgłośni Uniwersytetu Szczecińskiego.

W spotkaniu udział wzięli: prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów, dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności oraz mgr Paulina Zaremba – koordynatorka pracowni radiowej i szef programowy NiUS Radia.

Aplikacja mobilna NiUS Radio jest dostępna na urządzeniach z systemem Android, a niedługo będzie możliwa do pobrania również na urządzeniach firmy Apple. Umożliwia słuchanie radia oraz podcastów w każdy miejscu na świecie.

Przy okazji tworzenia aplikacji uruchomiono systemy, które umożliwią dystrybucję podkastów nie tylko za pomocą własnej strony WWW i aplikacji rozgłośni, ale także za pomocą popularnych platform takich, jak Spotify, Apple Podcast czy Google Podcasts. Dzięki temu będą docierać one do jak najszerszego grona odbiorców.

Jak pobrać aplikację ? Bardzo prosto, kolejne kroki pokazuje nasz film  https://m.youtube.com/watch?v=AFnD0AaHYMQ

NiUS Radio – rozgłośnia Uniwersytetu Szczecińskiego działa w ramach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności od 6 grudnia 2021 roku. Integralnym elementem jest portal www.niusradio.pl z biblioteką multimediów oraz archiwum najciekawszych audycji i podcastów. Nadawane są wiadomości z życia Uczelni, a także audycje z zakresu nauki, kultury i sportu, a także formy publicystyczne, wywiady i dyskusje z ekspertami oraz pasmo popularnonaukowe. Serwisy informacyjne prezentowane są w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Radio tworzy zgrany zespół studentów z różnych kierunków, ale też wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego. W ponad 20-osobowej redakcji są też przedstawiciele innych zachodniopomorskich szkół wyższych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: