• 08 MAJA 23
    Możesz więcej – ruszyła rekrutacja na studia w Uniwersytecie Szczecińskim

8 maja Uniwersytet Szczeciński rozpoczyna rekrutację na studia. Dla studentów, którzy chcą zdobywać wiedzę, a jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania, przygotowano 10 000 miejsc na ponad 90 kierunkach studiów, w tym 10 nowych. Naszym tegorocznym hasłem jest MOŻESZ WIĘCEJ, ponieważ jesteśmy przekonani, że na naszej Uczelni studenci mogą łączyć rozwój naukowy, osobisty i realizować swoje pasje.

Co trzeba zrobić by zostać studentem Uniwersytetu Szczecińskiego?  W dniach od 8 maja do 12 lipca należy dokonać rejestracji w systemie, wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Zapisy odbywają się on-line w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Ogłoszenie wyników dla I naboru studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich nastąpi 28 lipca.

Oferta kształcenia Uniwersytetu Szczecińskiego jest bardzo bogata. W roku akademickim 2023/2024 Uczelnia oferuje kształcenie na ponad 90 kierunkach na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich, przygotowano także 10 nowych kierunków:

Wśród nowości na I stopniu (studia licencjackie) są:

na II stopniu (studia magisterskie):

Zachęcamy również do aplikowania na studia prowadzone w języku angielskim:

• Baltic Region Studies (stacjonarne, I°)
    • Business Management (stacjonarne, I°, II°)
    • Economics and IT Applications (stacjonarne, I°)
    • Global Communication (stacjonarne, I°)
    • Hydrobiology (stacjonarne, I°)
    • Social Sciences (stacjonarne, I°)
    • Borders and Boudaries Studies (stacjonarne, II°)
    • International Economics (stacjonarne, II°)

Uniwersytet Szczeciński, poza bogatą ofertą edukacyjną, oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwoju oraz wszelkie wsparcie. Naszym tegorocznym hasłem jest MOŻESZ WIĘCEJ, bo na US działa prężnie Akademickie Biuro Karier, KU Akademicki Związek Sportowy, Rada Samorządu Studenckiego, rozgłośnia radiowa NiUS Radio i telewizja uniwersytecka UNIwizja, a także Uniwersytecki Zespół Wsparcia i Rozwoju oraz Dział Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Do udziału w tegorocznej rekrutacji zapraszają:

• Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego

• dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia

• dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich

Szczegółowe informacje dotyczące oferty kształcenia, terminów, procesu rekrutacji, wymaganych dokumentów i opłat znajdują się na stronach:

kandydaci.usz.edu.pl – strona z ofertą oraz wszelkimi informacjami dotyczącymi rekrutacji,

admissions.usz.edu.pl/– strona z informacjami dla cudzoziemców,

e-rekrutacja.usz.edu.pl – strona do rejestracji kandydatów na studia.