może tu
    • 20 LIS 23
    Nagroda PRODOK za działania w ramach Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów

    Nagroda PRODOK za działania w ramach Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów

    W dniu 18 listopada 2023 r., w Zabrzu odbyła się Gala PRODOK 2023 – konkurs na najbardziej prodoktoranckie uczelnie w Polsce. Konkurs w tym roku trochę zmienił swoją formułę oraz zostały dodane zupełnie nowe kategorie. Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny PRODOK okazał się zwycięski dla uczelni tworzących tę inicjatywę.

     

    Tym razem jest to wygrana w kategorii Dynamiczny Start, a nagroda została przyznana za stworzenie Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów (ZPD).

     

    Nagrodę odebrali:

    • dr Artur Łabuz – Uniwersytet Szczeciński, Prezes Zachodniopolskiego Stowarzyszenia Doktorantów, Przewodniczący URSD US w kadencji 2019-2023 i jeden z inicjatorów podpisania Zachodniopomorskiego Porozumienia Doktorantów.
    • mgr inż. Paulina Góra – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (Przewodnicząca ZPD),
    • mgr Aleksandra Wendorf – Uniwersytet Szczeciński (Wiceprzewodnicząca ZPD),
    • lek. Barbara Gronwald – Pomorski Uniwersytet Medyczny (Członek ZPD).

     

     

    Przypomnijmy, że do podpisania Porozumienia doszło 12 maja br. w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego, a inicjatorami  byli doktoranci US, ZUT oraz PUM. Następnie 16 czerwca podczas II Otwartego Posiedzenia Krajowej Reprezentacji Doktorantów, które również odbyła się w murach Uniwersytetu Szczecińskiego do ZPD dołączyły Politechnika Morska oraz Politechnika Koszalińska.

     

     

    Doktoranci od razu ruszyli do pracy. Władze Rektorskie US zapewniły odpowiednią infrastrukturę do działań Porozumienia. W ramach ZPD, zostało powołane Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów, które swoją siedzibę ma na Uniwersytecie Szczecińskim przy ulicy Szwoleżerów 18a. Stowarzyszenie usprawnia działanie ZPD, gdyż zdobywa finansowanie, które jest przeznaczone na realizację projektów, które zapewniają rozwój naukowy, kulturalny oraz integrację środowiska doktorantów z naszego regionu i Polski.

     

    Tak dynamiczny rozwój został doceniony na konkursie PRODOK, dając zwycięstwo. Otrzymana nagroda to wynik sprawnej  i efektywnej współpracy pomiędzy Samorządem Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego  i Władzami Uczelni.

     

    Warto podkreślić, że w 2021 roku Uniwersytet Szczeciński po raz pierwszy w historii został laureatem konkursu PRODOK 2021 na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce. W kolejnym roku nasza Uczelnia zajęła II miejsce w kategorii „Najbardziej Prodoktorancka Uczelnia w Polsce” podczas finału konkursu PRODOK 2022.

Accessibility Toolbar