może tu
  • 25 STY 23
  Nie-pokoje twórcze. Spotkanie z autorami zbioru opowiadań

  Nie-pokoje twórcze. Spotkanie z autorami zbioru opowiadań

  26 stycznia br. (czwartek) zapraszamy na godz. 18:00 na spotkanie z autorkami i autorami książki „Nie-pokoje twórcze. Antologia tekstów studentek i studentów studiów pisarskich US”.

   

  O swoich tekstach i inspiracjach twórczych opowiedzą Joanna Cybruch, Agnieszka Pałczak, Danuta Mierzwińska, Mariusz Strzeżek, Anna Aderek, Tomasz Miłowicki, Krystyna Rodzewicz, Tomasz Szotkowski oraz Sebastian Fit.

  Rozmowę z gośćmi poprowadzi Krzysztof Lichtblau – Pan od Książek.

   

  „Tytuł zbioru oddaje techniczne, metodyczne, emocjonalne nie/pokoje, towarzyszące nam uczącym (się) pisania i współpracy, ale i odsłania przejścia między przestrzeniami, symbolicznymi oraz realnymi. Metafora „własnego pokoju”, zaczerpnięta z eseju Virginii Woolf, oznacza wszak posiadanie materialnej podstawy do bycia artystką/artystą, czyli miejsca, biurka, mieszkania, pieniędzy. Odnosi się też do obszarów wewnętrznych, wskazuje na konieczność wypracowania równowagi między autonomią i byciem w społecznych relacjach.
  Moje karmi innych, ja się karmię z innego. W pandemii pokoje okazały się albo pułapkami, albo azylami. Wychodzenie z nich przez aplikację MS Teams otwierało kanały ratunkowe, pozwalało zapraszać się nawzajem, koić niepokoje, czynić z nich temat rozmów i utworów. Własne pokoje są w tym tomie konwencjami i stylami, wybieranymi przez osoby piszące.
  Tematami, indywidualnymi podejściami. Wszystkie – osoby, wątki, poetyki – zaglądają do naszej wspólnej klasy, jednej z sal Kampusu Piastów lub na Teamsie, gdzie odbywamy zajęcia w ramach studiów pisarskich.”

  Prof. dr hab. Inga Iwasiów z Instytut Literatury i Nowych Mediów.

   

  Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Naukowe US.

  Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie, plac Matki Teresy z Kalkuty 8.

   

  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Accessibility Toolbar