• 28 LUT 22
    „Nos Kleopatry i Wąsy Borkowicza”, odcinek drugi

Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka programu z cyklu „Nos Kleopatry i Wąsy Borkowicza – Spotkania z uniwersytecką Historią i Archeologią w Szczecinie” realizowanego we współpracy Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego i portalu wSzczecinie.pl.

Cykl prezentuje wyniki badań historyków i archeologów Instytutu Historycznego US. Gospodarzem kolejnego odcinka jest dr. hab. Grzegorz Kiarszys z Katedry Archeologii US, zajmujący się archeologią konfliktów oraz archeologią Zimnej wojny.

Celem programu jest przybliżenie historycznych i archeologicznych badań, które są prowadzone przez naukowców z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. O książkach, projektach i doświadczeniach rozmawiać będzie z gośćmi dr hab. Eryk Krasucki, prof. US.

Kolejne odcinki cyklu pojawiać się będą w około dwumiesięcznych odstępach. W roku akademickim 2021/2022 planowanych jest pięć spotkań.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego odcinka, który dostępny jest na kanale YouTube Uniwersytetu Szczecińskiego.