• 11 KW. 24
    Nowa współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach WiRu

Informujemy, że w piątek 5 kwietnia 2024 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego gościliśmy delegacje z Izraela oraz Bawarii.

Spotkanie miało na celu bliższe poznanie się partnerów, dało szansę na dyskusję na temat potrzeb naszych studentów oraz przyszłości, w której działania interkulturowe będą odgrywały kluczową rolę. Z organizacyjnym i finansowym wsparciem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży planowany jest pierwszy projekt, który stworzy szanse dla naszym studentów na udział w tygodniowym wyjeździe do placówki kształceniowej pod Monachium.

W spotkaniu ze strony Uniwersytetu Szczecińskiego udział wzięła dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich US oraz dr Barbara Żakowska – koordynator ds. integracji międzykulturowej studentów US.

Izrael był reprezentowany przez pracowników Na’amat Education Network – jedną z najstarszych i najważniejszych organizacji w Izraelu. Organizacja angażuje się w zapewnianie możliwości edukacyjnych w Izraelu poprzez opiekę dzienną, szkoły średnie i stypendia akademickie dla młodzieży ubiegających się o wyższe stopnie naukowe. Na’amat jest również największą organizacją kobiecą w Izraelu, stojącą na czele poprawy życia milionów kobiet, dzieci i rodzin.

Niemcy byli z Bayerischer Jugendring – Bawarskie Koło Młodzieży – organizacja, która działa jako centralny partner kontaktowy we wszystkich kwestiach związanych z pracą z młodzieżą. Świadczą m.in. usługi doradcze dla międzynarodowych organizacji pracy z młodzieżą oraz organizują międzynarodowe programy wymiany szkolnej i młodzieżowej.

Organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży była reprezentowana przez p. Iwonę Kowalczyk kierownik zespołu ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego: