• 17 LIS 23
    Nowy cykl filmów „Nauka mówi”

Zachęcamy do śledzenia najnowszego cyklu filmów popularyzujących badania naukowe prowadzone w Uniwersytecie Szczecińskim “Nauka Mówi”.

“Nauka Mówi” to projekt, który w interesujący sposób pokazuje istotę badań i prac naukowych prowadzonych w Uniwersytecie Szczecińskim. Seria zawiera czternaście filmów, które w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawiają projekty i badania naukowe prowadzone w Uczelni. „Nauka Mówi” to innowacyjny sposób na przybliżenie świata nauki szerszej publiczności. Dzięki atrakcyjnej formie filmów, prezentujących fascynujące badania naukowe, Uniwersytet Szczeciński stawia na edukację i inspirację, pokazując, że nauka może być ciekawa i zrozumiała dla każdego.

Można obejrzeć już pierwszy z filmów “Pasieka Immuno”, a już niedługo na kanale Uniwersytetu Szczecińskiego w serwisie YouTube, będą dostępne kolejne odcinki z cyklu “Nauka Mówi”.

„Nauka Mówi” stanowi element projektu Społeczna Inicjatywa Naukowa Uniwersytetu Szczecińskiego (SINUS). Został on dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.