• 31 SIE 23
    Nowy projekt badawczo-wdrożeniowy z obszaru przedsiębiorczości w Instytucie Ekonomii i Finansów

Z radością informujemy, że Instytut Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego został liderem nowego projektu badawczego, finansowanego przez Fundację Wyszehradzką nt. „Development Entrepreneurship competencies among Generation Alpha in primary and secondary schools”.

Projekt koncentruje się na edukacji przedsiębiorczej oraz rozwijaniu kompetencji, z naciskiem na poprawę umiejętności kluczowych i miękkich XXI wieku. Realizacja tego celu będzie możliwa poprzez tworzenie interaktywnej platformy online, która ma na celu kształcenie kompetencji przedsiębiorczych wśród uczniów szkół podstawowych krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z:

• Budapest University of Technology and Economics (Węgry),
    • Tomas Bata University in Zlin (Czechy),
    • Slovak Agricultural University in Nitra (Słowacja).

Zespół projektowy z US:

• dr Andrei Tsimayeu – kierownik projektu,
    • prof. dr hab. Iga Rudawska,
    • dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US,
    • dr Joanna Kowalik

Okres trwania projektu to 18 miesięcy, a jego budżet wynosi 57,135 euro.

Jesteśmy dumni z możliwości kierowania tym ważnym przedsięwzięciem, które ma olbrzymi potencjał wpłynięcia na przyszłość edukacji przedsiębiorczej w regionie Grupy Wyszehradzkiej i całej Europy. Jest to ambitne przedsięwzięcie, które podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych i utrzymuje naszą pozycję jako lidera w dziedzinie badań i edukacji ekonomicznej w regionie – stwierdza zespół projektowy z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie gratulujemy.