• 10 MAJA 22
    Odeszła dr hab. Ursula Braun-Moser, prof. US

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 2 maja 2022 roku odeszła Pani dr hab. Ursula Braun-Moser, prof. US. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego, wybitny naukowiec i dydaktyk.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia

Rektor, Senat i społeczność akademicka Uniwersytetu Szczecińskiego.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się we wtorek 24 maja 2022 r. o godzinie 11:00 na cmentarzu w Bad Vilbel, Lohstraße statt, Niemcy.

Ursula Braun-Moser urodziła się 25 maja 1937 we Frankfurcie nad Menem. Niemiecka polityk, samorządowiec i ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego II i III kadencji. W latach 1992 – 2009 była profesorem na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie prowadziła zajęcia z europejskiej polityki regionalnej w językach angielskim i niemieckim. Pracowała również w instytucie polityki monetarnej na Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem. Publikowała artykuły prasowe oraz książki poświęcone integracji i ekonomii europejskiej. W latach 1984-1989, 1990-1994 była posłanką do Parlamentu Europejskiego. Była również prezesem fundacji Mérite Européen, zajmującej się promocją wartości europejskich. Czynnie działała w partiach niemieckich tj. Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna, Alternatywa dla Niemiec, Liberalno-Konserwatywni Reformatorzy.