• 17 MAR 23
    Ogłoszenie IX edycji konkursu o Nagrodę Pierwszego Rektora UŁ Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Kapituła Nagrody zaprasza do zgłaszania prac do IX edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitne dzieło z zakresu nauk humanistycznych.

Prace mogą zgłaszać uczelnie, jednostki organizacyjne uczelni (wydziały, katedry itp.), instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe. Każda z tych jednostek może przesłać jedną pozycję, która została opublikowana w 2022 r. Spośród nich Kapituła wybierze maksymalnie pięć dzieł nominowanych do nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone do końca października 2023 r.

Autor książki, uznanej przez Kapitułę za najlepszą, otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 zł na dalsze badania naukowe. Wręczenie dyplomów autorom nominowanych dzieł oraz ogłoszenie laureata nagrody nastąpi podczas uroczystej gali.

W dotychczasowych VIII edycjach konkursu wpłynęło niemal 500 prac ze 130 polskich ośrodków naukowych. W finałach wszystkich edycji znalazło się 40 wybitnych książek.

Prace można zgłaszać do 12 maja 2023 r. pocztą na adres:

Centrum Komunikacji i PR Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Uniwersytecka 3, 90-137 Łódź,

lub elektronicznie na e-mail: nagroda.kotarbinskiego@uni.lodz.pl.

Należy przesłać jeden egzemplarz książki wraz z:

1. pisemną rekomendacją kierownika jednostki zgłaszającej,
    2. zgodą autora na zgłoszenie pracy do konkursu, której wzór stanowi załącznik do regulaminu konkursu,
    3. oświadczeniem autora o wyrażeniu zgody na korzystanie z praw autorskich i praw do wizerunku,
    4. zgodą wydawcy na wykorzystanie okładki książki oraz jej opisów marketingowych do celów promocyjno-marketingowych.

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z załącznikami oraz informacje o nagrodzie znajdą się na stronie: www.ntk.uni.lodz.pl.