• 20 MAJA 21
    „Ostatnia prosta” – Uniwersytet wspiera akcję szczepień przeciw COVID-19

Akcja szczepień  przeciw COVID -19 nie zwalnia w kraju i na Uniwersytecie Szczecińskim. Już od środy 19 maja Uczelnia rozpoczyna szczepienia swoich pracowników administracyjnych, doktorantów i studentów.

W związku z uruchomieniem możliwości przeprowadzania szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy, Uniwersytet Szczeciński,dzięki zaangażowaniu m.in. Kanclerza Andrzeja Jakubowskiego, koordynatora ds.szczepień oraz Prorektor ds. Organizacji Kingi Flagi – Gieruszyńskiej, rozpoczyna od środy szczepienia swoich pracowników administracyjnych i obsługi, doktorantów oraz studentów wraz z ich Rodzinami.

Szczepienia odbywać się będą w Punkcie Szczepień (hala gimnastyczna US) na ul. Sowińskiego 7. Ten nowy Punkt Szczepień poswatał przy  współpracy Uniwersytetu, Urzędu Miasta Szczecin oraz Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

A dla wszystkich, którzy wahają się czy warto się szczepić, ruszyła w całym kraju nowa kampania Narodowego Programu Szczepień  „Ostatnia prosta”!

Piłkarze z kadry narodowej, reprezentanci i reprezentantki Polski w siatkówce namawiają do szczepień przeciw COVID-19. Na „Ostatniej prostej” gramy zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Wśród ambasadorów kampanii znaleźli się m.in. Robert Kubica, kierowca Formuły 1, pływaczka Otylia Jędrzejczak, himalaista, narciarz i biegacz wysokogórski Andrzej Bargiel. Do kampanijnej ekipy dołączyli też aktorzy – Cezary Pazura i Maciej Musiał. W sumie w „Ostatniej prostej” uczestniczy 50 ambasadorów, którzy chcą zachęcać do szczepień przeciw Covid-19.

Więcej informacji dostępnych pod linkiem:

„Ostatnia prosta”! Nowa kampania Narodowego Programu Szczepień – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)