• 27 LUT 24
    Otwarcie wystawy poświęconej prof. Jerzemu Wolszczanowi

Rok 2024 w Uniwersytecie Szczecińskim jest ustanowiony „Rokiem prof. Jerzego Wolszczana”, wybitnego ekonomisty, jednego z pionierów szkolnictwa wyższego na Pomorzu Zachodnim.

W ramach obchodów „Roku prof. Jerzego Wolszczana” w dniu 26 lutego br. w siedzibie Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania, przy ul Mickiewicza 64, prof. Waldemar Tarczyński- Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego uroczyście otworzył wystawę poświęconą temu wybitnemu naukowcowi.

Podczas spotkania głos zabrała dr hab. Małgorzata Łatuszyńska, prof. US- Dziekan Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania, mogliśmy także wysłuchać wspomnień prof. Wojciecha Bąkowskiego i prof. Huberta Bronka, a także współpracowników Pana prof. Wolszczana, jak i pierwszych studentów.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w ramach obchodów będzie uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, zaplanowane na 24 kwietnia br., godz. 10.00, w sali 126 budynku przy ul. Mickiewicza 64.