• 15 STY 24
    Pani prof. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska członkiem Komisji Ewaluacji Nauki

Z radością informujemy, że dr hab. Małgorzata Tarczyńska-Łuniewska, prof. US z Instytutu Ekonomii i Finansów US została członkiem Komisji Ewaluacji Nauki w kadencji 2023 – 2027. Pani Profesor jest drugim naukowcem z województwa zachodniopomorskiego i pracownikiem Uniwersytetu Szczecińskiego będącym członkiem tego gremium.

Do zadań Komisji Ewaluacji Nauki należy m.in. przeprowadzanie ewaluacji jakości działalności naukowej, przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji.

Komisja sporządza też opinie i oceny w sprawach określonych przez ministra lub z własnej inicjatywy, ewaluuje jakość kształcenia w szkołach doktorskich. Eksperci sporządzają też analizy w zakresie ewaluacji jakości działalności naukowej i jakości kształcenia w szkołach doktorskich. Współpracuje także z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się ewaluacją jakości działalności naukowej.

W skład KEN wchodzi po trzech przedstawicieli poszczególnych dziedzin nauki i sztuki, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze i instytuty międzynarodowe. Do komisji weszło także siedem osób z doświadczeniem w zakresie polityki naukowej, wskazanych przez Ministra Edukacji i Nauki.

Jednocześnie przypominamy, że 1 kwietnia 2023 r. członkiem Komisji Ewaluacji Nauki został ks. dr hab. Grzegorz Chojnacki, prof. US, Dziekan Wydziału Teologicznego US.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor.