• 27 PAŹ 23
    Październikowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 26 października 2023 r. odbyło się drugie w nowym roku akademickim posiedzenie Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, podczas którego miało miejsce m.in. wręczenie listów gratulacyjnych oraz nominacji. Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego przedstawił także podsumowanie pracy Uczelni w poprzednim roku akademickim: „Uniwersytet Szczeciński w faktach i liczbach, rok akademicki 2022/2023”.

Podczas październikowego posiedzenia Senatu Pan Rektor podziękował pracownikom naszej Uczelni za ich pracę, osiągnięcia naukowe oraz przyznanie finansowania ministerialnego na realizację projektów, które przyczyniają się do rozwoju nauki i Uczelni.

Pan prof. dr hab. Maciej Jońca (Instytut Nauk Prawnych) otrzymał gratulacje od Pana Rektora z okazji nadania tytułu profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne przez Prezydenta RP.

Pani dr hab. Marta Komorowska-Pudło, prof. US (Instytut Nauk Teologicznych) otrzymała mianowanie na stanowisko profesora nadzwyczajnego.

Następnie listy gratulacyjne otrzymały osoby, które w ostatnim czasie otrzymały ministerialne dofinansowanie na projekty, których są kierownikami:

w ramach programu Doskonała Nauka II/Wsparcie konferencji naukowych:

•  20 Ogólnopolski Zjazd Ekonomistów Ekonomiczne wyzwania XXI wieku. Polska-Unia Europejska-Świat

Redaktor wniosku: dr hab. Jarosław Korpysa, prof.US, Instytut Zarządzania.
    Przyznane środki: 110 810,00 zł

• Ogólnopolska Konferencja Naukowa Ekskluzja społeczna osób z niepełnosprawnościami

Redaktor wniosku: dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof.US, Instytut Nauk Prawnych:
    Przyznane środki: 47 465,00 zł

• Wojna w polityce. Polityka wojny

Redaktor wniosku: dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US, Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie:
    Przyznane środki: 112 486,00 zł

w ramach programu Doskonała Nauka II / Wsparcie monografii naukowych:

• Przekład monografii pt. Między Młodą Polską, Skamandrem i Awangardą

Redaktor wniosku: prof. dr hab. Agata Zawiszewska -Semeniuk, Instytut Literatury i Nowych Mediów
    Przyznane środki: 75 240,00 zł

w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II/popularyzacja nauki:

•  Od badań do wyników-upowszechnianie przydatności badań naukowych w osiąganiu sukcesów w sporcie,

Redaktor wniosku: dr Marek Kolbowicz, Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej
    Przyznane środki: 100 000,00 zł

• GaudeamUS 40-lecie Uniwersytetu Szczecińskiego

Redaktor wniosku: mgr Magdalena Koziara-Piłatowska,
    przyznane środki: 500 000,00 zł

Po wręczeniu gratulacji,  Pan Rektor zreferował prezentację, podsumowującą prace Uniwersytetu Szczecińskiego w ubiegłym roku, a następnie Senat US głosował uchwały zgodnie z zakładanym porządkiem obrad.