• 17 KW. 24
    Pływacy Uniwersytetu Szczecińskiego z licznymi medalami

900 zawodników z 80 uczelni, mistrzowie uniwersjady, medaliści mistrzostw świata, przyszli olimpijczycy – tak mocną obsadę miały Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, które odbyły się w Lublinie. Do bardzo wysokiego poziomu sportowego dostosowali się pływacy Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy z Lublina przywieźli liczne medale.

W kategorii Open medale wywalczyli:

• Złoto – Klaudia Tarasiewicz – 200 styl dowolny,
    • Brąz – Klaudia Tarasiewicz – 200 styl grzbietowy,
    • Brąz – sztafeta 4×50 styl dowolny kobiet – Karolina Faszczewska, Milena Możdżan, Polina Holoborodko, Klaudia Tarasiewicz,
    • Brąz – sztafeta 4×50 styl dowolny mix – Krystian Czeszewski, Polina Holoborodko, Klaudia Tarasiewicz, Kacper Kolańczyk,
    • Brąz – sztafeta 4×50 styl zmienny mężczyzn – Wiktor Kędzia, Jakub Aleksander, Krystian Czeszewski, Kacper Kolańczyk,

Medale w kategorii uniwersytety wywalczyli:

• Złoto – Klaudia Tarasiewicz – 200 styl dowolny,
    • Złoto – Wiktor Kędzia – 100 styl grzbietowy,
    • Złoto – sztafeta 4×50 styl zmienny mężczyzn – Wiktor Kędzia, Jakub Aleksander, Krystian Czeszewski, Kacper Kolańczyk,
    • Srebro – Kacper Kolańczyk – 100 styl dowolny,
    • Srebro – Krystian Czeszewski – 50 styl grzbietowy,
    • Srebro – sztafeta 4×50 styl dowolny mix – Krystian Czeszewski, Polina Holoborodko, Klaudia Tarasiewicz, Kacper Kolańczyk,
    • Srebro – sztafeta 4×50 styl dowolny kobiet – Karolina Faszczewska, Milena Możdżan, Polina Holoborodko, Klaudia Tarasiewicz,
    • Brąz – Klaudia Tarasiewicz – 200 styl grzbietowy,
    • Brąz – Kacper Kolańczyk – 50 styl dowolny,
    • Brąz – Milena Możdżan – 100 styl zmienny,
    • Brąz – sztafeta 4×50 styl dowolny mężczyzn – Kacper Krasiński, Illia Billy, Patryk Surdyk, Mateusz Grabski.

Niespotykanym wyczynem popisała się Klaudia Tarasiewicz, która do Szczecina przywiozła aż 8 medali.
    W klasyfikacji drużynowej zarówno Panie jak i Panowie z Uniwersytetu Szczecińskiego zostali sklasyfikowani na 5 miejscu w kategorii ogólnej oraz na trzecich miejscach w kategorii uniwersytety.

Trenerem sekcji pływackiej Uniwersytetu Szczecińskiego jest mgr Ryszard Kowalczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.