• 25 MAJA 23
    Pływacy Uniwersytetu Szczecińskiego z medalami

W dniach 12-15 maja br. na obiektach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz ósmy rozegrano Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu. W zawodach udział wzięło 81 zawodników z 29 uczelni naszego kraju, w tym z naszej Uczelni.

Reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego, która jako jedyna reprezentowała województwo zachodniopomorskie, w mocno obsadzonych konkurencjach zdobyła trzy medale.

• Krzysztof Berent – złoty medal na 25 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym,
    • Weronika Apolinarek- brązowy medal na 25 m stylem dowolnym.

Trenerami sekcji pływania osób niepełnosprawnych są mgr Marcin Wielgosz oraz mgr Cezary Janiszyn.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Idea wprowadzenia aktywności fizycznej w proces rehabilitacji ruchowej i aktywizacji społecznej jest zjawiskiem mającym głębokie uzasadnienie wynikające z korzyści jakie niesie wysiłek fizyczny. Sport jest nie tylko drogą do osiągnięcia należytego stanu zdrowia, ale również środkiem wpływającym pozytywnie na sytuacje socjalną uczestnika co ogółem zwiększa poczucie jakości życia. Dla osób o zróżnicowanym stopniu i rodzaju niepełnosprawności aktywność fizyczna nabiera szczególnej wartości w przypadku przewlekłych i trwałych dysfunkcji wymagających długotrwałego i ciągłego procesu.

Serdecznie gratulujemy.