• 31 MAJA 22
    Pływacy z Uniwersytetu Szczecińskiego z medalami

W dniach 13-15 maja br. w Poznaniu na obiektach sportowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski w pływaniu, których uczestniczyli studenci Uniwersytetu Szczecińskiego.

O miano najlepszych w poszczególnych kategoriach rywalizowało 76 zawodników z 22 uczelni. Troje reprezentantów Uniwersytetu Szczecińskiego sięgnęło po medale akademickich zmagań. Dwa złota wywalczył Krzysztof Berent (WNS) w kategorii R1 na dystansie 25 m oraz 50 m stylem dowolnym, srebro i brąz zdobyła Elżbieta Lisiecka (WNS) w kategorii R3 na dystansie 25 m dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym, zaś Weronika Apolinarek (WH) sięgnęła po brąz w kat. R1 na 50 m stylem grzbietowym. Trenerami naszych pływaków jest duet  dydaktyków ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – Marcin Wielgosz oraz Cezary Janiszyn.