• 16 KW. 24
    Podsumowanie Szczecińskiego Festiwalu Bonhoeffera „ŚLADY”

W dniach 8-14 kwietnia 2024 r. odbył się Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „ŚLADY”, organizowany przez Teatr Polski w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński oraz Morskie Centrum Nauki, we współpracy z Dominikanami w Szczecinie i Parafią Ewangelicko-Augsburską w Szczecinie.

Podczas festiwalu odbyły się dyskusje z wybitnymi filozofami, publicystami, ludźmi kultury, teatru i filmu. Zaprezentowany został także spektakl teatralny, film oraz koncert. Spotkania odbyły się w Teatrze Polskim, Morskim Centrum Nauki, Kościele Świętej Trójcy oraz w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wśród gości znaleźli się m.in. Adam Michnik, Wojciech Bonowicz, Tadeusz Gadacz, ks. Alfred Wierzbicki, ks. Andrzej Draguła, Piotr Bogalecki, Jarosław Płuciennik, Paweł Próchniak, Inga Iwasiów, Zbigniew Nosowski, Michał Paziewski, Elżbieta Cherezińska, o. Tomasz Dostatni, Daniel Kalinowski, Paweł Migdalski, Sławomir Sikora.

Prelekcje i debaty odbywające się w ramach festiwalu były próbą konfrontacji z myślą Bonhoeffera i szukaniem odpowiedzi na to, jaka jest współczesna kultura i społeczeństwo.

Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez UNIWIZJĘ – telewizję Uniwersytetu Szczecińskiego:

Zapraszamy także do zapoznania się z playlistą, która zawiera podsumowanie poszczególnych dni festiwalu.

Autorem materiałów jest UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego.