• 29 CZE 23
    Pomoc dla poparzonych z Akademii Sztuki w Szczecinie

Szanowni Państwo,

gorąco apelujemy o  wsparcie zbiórki na rzecz poszkodowanych w tragicznym wypadku studentki i dwóch wykładowczyń z Akademii Sztuki w Szczecinie. Jesteśmy jedną społecznością akademicką i liczymy na Państwa dobre serce i  pomoc.

Na skutek nieszczęśliwego wypadku Agnieszka, Maria i Marta zostały dotkliwie poparzone. Obecnie przebywają w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Celem zbiórki jest wsparcie leczenia i rehabilitacji dla poszkodowanych.

Potrzebna jest również krew. Pilnie poszukiwane są osoby, które mogą oddać krew grupy 0Rh- (minus) oraz ARh+ (plus) dla poszkodowanych w wybuchu. Oddanie krwi pełnej (450 ml) trwa średnio zaledwie 8 minut, a ratuje życie drugiego człowieka. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 80/82.

LINK DO ZBIÓRKI