• 11 WRZ 23
    Ponad 4,5 tys. uczniów odwiedziło 17. Szczeciński Salon Maturzystów.

W dniach 6-7 września, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się 17. edycja Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023. Przedsięwzięcie jest tradycyjnym punktem startowym kampanii rekrutacyjnych.

„Tu matura spotyka się ze studiami”

Dla wielu uczestników szczecińskie wydarzenie było pierwszą okazją poznania uczelni, ich ofert edukacyjnych i systemu rekrutacji, możliwością rozmowy ze studentami rekomendującymi swoje wcześniejsze wybory.

Dla uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych przygotowano wiele atrakcji:

• prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025,
    • informacje o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych,
    • spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych,
    • spotkania ze znakomitymi nauczycielami-praktykami, ekspertami rynku pracy oraz z edukatorami.

Organizatorem Salonu Maturzystów jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Gospodarzem szczecińskiej edycji po raz kolejny był Uniwersytet Szczeciński.

Uczelnia weźmie także udział w Salonach we Wrocławiu, w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Bydgoszczy.

Podsumowanie 17. edycji SSM:

• 4,5 tys. uczniów odwiedziło SSM w ciągu 2 dni,
    • 15 wystawców (w tym 12 uczelni),
    • 30 spotkań z kandydatami (wykłady, warsztaty, prelekcje itp.),
    • odwiedzający ze szkół w Szczecinie, Goleniowie, Stargardzie, Choszcznie, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Barlinku, Gryficach, Wolinie, Chojnie.

Relacja filmowa zrealizowana przez telewizję uniwersytecką Uniwizję: