• 09 LIS 23
    Powołanie Dziekan WPiA US do składu eksperckiego Team Europe

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego wzięła udział w spotkaniu inauguracyjnym nowego składu eksperckiego Team Europe, które odbyło 5 listopada br. w Warszawie.

Team Europe jest zespołem ekspertów informujących o funkcjonowaniu i politykach Unii Europejskiej. Zakres specjalności ekspertów jest bardzo szeroki – zajmują się m.in. systemem instytucjonalnym i prawem UE, kwestiami gospodarczymi i monetarnymi, polityką zagraniczną oraz bieżącymi zagadnieniami politycznymi związanymi z UE, jak również możliwościami zatrudnienia w instytucjach europejskich. Grupa ekspertów Team Europe powstała w odpowiedzi na potrzeby obywateli, którzy poszukiwali kompetentnych specjalistów, gotowych do wystąpień podczas konferencji, w audycjach radiowych i telewizyjnych, czy przy okazji debat i wydarzeń naukowych. Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom oraz dostrzegając coraz większą potrzebę przybliżania obywatelom polityk Unii Europejskiej, Komisja Europejska powołała sieć informacyjną Team Europe.

Gratulujemy Pani Profesor tej wyjątkowej roli i życzymy kolejnych sukcesów.