może tu
    • 28 PAŹ 22
    Czasopismo Folia Oeconomica Stetinensia wyróżnione na międzynarodowej konferencji w Chorwacji

    Czasopismo Folia Oeconomica Stetinensia wyróżnione na międzynarodowej konferencji w Chorwacji

    W dniach 20-22 września 2022 roku pracownicy Instytutu Ekonomii i Finansów oraz Instytutu Zarządzania uczestniczyli w konferencji the 2nd Scientific and Professional Conference on Renewable Economics – “ReECON”, która odbyła się w Biogradzie na Moru w Chorwacji.

     

    Organizatorami konferencji byli: University of Applied Sciences Baltazar Zaprešić i Virovitica University of Applied Sciences. Z Instytutu Ekonomii i Finansów w konferencji brali udział: dr hab. Anna Bera, prof. US, dr hab. Beata Bieszk-Stolorz, prof. US i dr Krzysztof Dmytrów. Instytut Zarządzania reprezentowały dr hab. Anna Tokarz-Kocik, prof. US, dr Karolina Drela i dr Agnieszka Malkowska. W ramach aktywnego uczestnictwa w konferencji przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego wygłosili dwa referaty.

     

    Celem konferencji było zgromadzenie naukowców i praktyków z różnych dziedzin ekonomii, biznesu, turystyki, informatyki, polityki publicznej, rozwoju obszarów wiejskich i regionalnych oraz innych pokrewnych dziedzin promujących zrównoważony rozwój. Uczestnikami konferencji byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Funduszy UE w Republice Chorwacji, Zastępca Prefekta Żupanii Zadarskiej oraz naukowcy z różnych ośrodków, m.in.: z Polski, Chorwacji, Hiszpanii, Czarnogóry. Udział w konferencji pozwolił na wymianę doświadczeń i wiedzy z jej uczestnikami oraz poznanie środowiska naukowego z wielu krajów i ośrodków badawczych.

     

    Fot. Anna Tokarz-Kocik

     

    Dużym wyróżnieniem ze strony organizatorów konferencji było zorganizowanie dyskusji panelowej „Nauka w praktyce” dotyczącej czasopisma naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego – Folia Oeconomica Stetinensia. Redaktor naczelna dr hab. Beata Bieszk-Stolorz prof. US i jej zastępca dr Krzysztof Dmytrów przedstawili zasady działania czasopisma. Była to okazja do promocji oraz umiędzynarodowienia FOS poprzez pozyskanie autorów i recenzentów zagranicznych. Dużym atutem naszego czasopisma jest indeksacja artykułów w bazie Scopus. Publikowanie w takim czasopiśmie stanowi podstawę zdobywania stopni i tytułów naukowych przez badaczy wielu krajów w Europie.

     

    Na rozwój czasopisma Folia Oeconomica Stetinensia w latach 2023-2024 wpłynie jego udział w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Rozwój Czasopism Naukowych”. Celem programu jest wsparcie polskich czasopism naukowych w realizacji strategii ich rozwoju obejmujących działania zmierzające do podniesienia poziomu praktyk wydawniczych i edytorskich, zwiększenia wpływu czasopism na rozwój nauki oraz utrzymania się czasopism w międzynarodowym obiegu naukowym.

     

    Fot. Krzysztof Dmytrów

Accessibility Toolbar