• 31 STY 24
    Pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego konsultantem wojewódzkim

W dniu 26 stycznia br. Pan Adam Rudawski-Wojewoda Zachodniopomorski powołał prof. dra hab. n.med. Jerzego Sieńko, pracownika naszej Uczelni na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii ogólnej.

Rolą konsultanta wojewódzkiego jest między innymi prowadzenie nadzoru nad stroną merytoryczną doskonalenia zawodowego i szkolenia specjalizacyjnego. Konsultant odpowiada również za przeprowadzanie kontroli podmiotów udzielających świadczenia zdrowotne, kontrolę ich dostępności oraz wyposażenia w aparaturę i odpowiedni, bezpieczny sprzęt medyczny. Konsultant wojewódzki reprezentując szeroko pojęty interes społeczny odpowiada za nadzór nad systemem ochrony zdrowia w dziedzinie medycyny, którą reprezentuje.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.