• 22 CZE 23
    Prestiżowy projekt dr. hab. Macieja Witka, prof. US

Z radością informujemy, że dr hab. Maciej Witek, prof. US z Instytutu Filozofii i Kognitywistyki otrzymał Visisting Fellowship Clare Hall College Uniwersytetu w Cambridge, gdzie w roku akademickim 2023/2024 będzie pracował nad projektem „Beyond illocution and perlocution. Accommodation, etiolation, and self-expression in covert speech actions”.

Międzynarodową wspólnotę akademicką college’u tworzą studenci, doktoranci i uczeni zaangażowani w badania zaawansowane z zakresu nauk humanistycznych, nauk społecznych i nauk ścisłych. Clare Hall oferuje największy w Cambridge program Visiting Fellowships, z którego korzystają wyłonieni w wyniku konkursu badacze wyróżniający się znacznym wkład w rozwój swoich dyscyplin.

Projekt „Beyond illocution and perlocution. Accommodation, etiolation, and self-expression in covert speech actions” otrzymał finansowanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA w ramach programu im. Mieczysława Bekkera. Głównym miejscem jego realizacji będzie Wydział Filozofii Uniwersytetu w Cambridge, który przyznał Maciejowi Witkowi status Academic Visitor. Dzięki otrzymanemu dodatkowo Visiting Fellowship w Clare Hall, Maciej Witek będzie prowadził swoje badania w międzynarodowym i wielodyscyplinarnym środowisku naukowym.

*
    Warto wspomnieć, że w roku akademickim 2016/2017 Visiting Fellow w Clare Hall był prof. dr hab. Tadeusz Szubka (Instytutu Filozofii i Kognitywistyki), który w roku 2017 został wybrany na dożywotniego członka college’u.