• 02 SIE 23
    Prof. Robert Czerniawski prelegentem międzynarodowych warsztatów

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Robert Czerniawski, Dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego był prelegentem tegorocznej edycji River University.

W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia 2023 r. w Niemczech odbywa się czwarta edycja River University, czyli międzynarodowe warsztaty na temat funkcjonowania i ochrony rzek. W tym roku w warsztatach biorą udział naukowcy z 7 krajów. River University jest przedsięwzięciem międzynarodowej Coalition Clean Baltic.

31 lipca br. prof. dr hab. inż. Robert Czerniawski był pierwszym prelegentem wprowadzającym w temat warsztatów. Pan Profesor wygłosił wykład pt. Living river – how the river works? River processes key for the river ecosystem.

Więcej o międzynarodowych warsztatach River University 2023.