• 20 WRZ 22
    Profesorowie US we władzach statutowych Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości

Z radością informujemy, że Pan dr hab. Sławomir Franek, prof. US został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości, Pani prof. dr hab. Magdalena Zioło weszła w skład Komisji Rewizyjnej, a Pan dr hab. Adam Adamczyk, prof. US został członkiem Sądu Koleżeńskiego.

Wybory władz statutowych Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości odbyły się podczas Konferencji Katedr Finansów w dniach 15-16 września br. we Wrocławiu. Organizatorem tegorocznej konferencji był Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Ubiegłoroczna edycja odbyła się pod hasłem Finanse 2020-21 – nowe dylematy i wyzwania i była częścią  obchodów 75. rocznicy inauguracji wyższego szkolnictwa ekonomicznego w Szczecinie.

W skład Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości na nową, czteroletnią kadencję wybrane zostały następujące osoby:

• dr hab. Sławomir Franek, prof. US – Prezes PSFiB
    • prof. dr hab. Agnieszka Alińska – Wiceprezes PSFiB
    • dr hab. Jolanta Szołno-Koguc, prof. UMCS – Wiceprezes PSFiB
    • prof. dr hab. Marta Postuła – Sekretarz Generalny
    • dr hab. Tomasz Uryszek, prof. UŁ – Skarbnik
    • dr hab. Joanna Fila, prof. UŁ – Członek Zarządu
    • dr hab. Kamilla Marchewka-Bartkowiak, prof. UEP – Członek Zarządu

Komisję Rewizyjną tworzyć będą:

• dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK – Przewodnicząca
    • prof. dr hab. Magdalena Zioło – Członek
    • prof. dr hab. Sławomir Bukowski – Członek